Zakłady bukmacherskie – bonus bez depozytu

Legalni bukmacherzy oferują cały wachlarz promocji bukmacherskich, dlatego na początku przygody z obstawianiem zakładów sportowych można się w tym wszystkim nieco pogubić. Są bonusy powitalne, bonusy okazjonalne, promocje stałe i tymczasowe, a działanie poszczególnych rodzajów bonusów mocno się od siebie różni. Jedne z najbardziej poszukiwanych przez graczy bonusów to bonusy bukmacherskie bez depozytu. Dlaczego typerzy tak bardzo je cenią, gdzie można je znaleźć i jak je wykorzystać? W artykule przyglądamy się, jak działają promocje bukmacherskie bez depozytu i jak najłatwiej je zdobywać.

Bonus bukmacherski bez depozytu – co to?

W terminologii branżowej możemy spotkać się z różnymi pojęciami, które oznaczają tak naprawdę to samo i wszystko zależy od tego, jaki termin wybierze dany bukmacher: bonus bez depozytu, freebet, darmowy zakład czy voucher bukmacherski. Z kolei w slangu kibiców pojawiają się rozmaite określenia na bonus bukmacherski bez depozytu: darmowa kasa, zakłady za darmochę, kasa na start itp. Co jednak oznaczają wszystkie te bardziej i mniej formalne terminy? Ich znaczenie jest dość intuicyjne, skoro bonus jest darmowy, skoro nie ma potrzeby wpłacania depozytu, to nie ma innego wyjścia – pieniądze na postawienie zakładu musi przekazać graczowi bukmacher. Bonus bez depozytu jest więc czystym prezentem, otrzymujesz go, nie musisz wpłacać żadnych pieniędzy i możesz grać. W tym tkwi wyjątkowość darmowych zakładów – w przypadku innych bonusów konieczne jest postawienie własnych pieniędzy i dopiero wtedy można otrzymać np. podwojenie kwoty depozytu czy podwyższenie kwoty wygranej. Natomiast promocje bukmacherskie bez depozytu przyznawane są bez względu na to, czy dokonamy wpłaty własnych środków, czy nie.

Jak działają bonusy bukmacherskie bez depozytu?

pieniądzeBonus bez depozytu bukmacher przyznaje na saldo bonusowe gracza w formie kwoty o określonej wysokości. Może więc to być np. 10 zł czy 100 zł, w każdym razie są to pieniądze, które trzeba przeznaczyć na grę u bukmachera i niemal nie zdarzają się oferty, w których można by wypłacić środki zaraz po otrzymaniu. Darmowy bonus bez depozytu bukmacher przeniesie na saldo główne gracza dopiero po spełnieniu przez niego warunków zapisanych w regulaminie promocji. Dlatego właśnie zawsze warto sprawdzić, czego konkretnie wymaga od nas dany bukmacher, aby wirtualne pieniądze mogły stać się realnymi.

 

Bonusy bukmacherskie bez depozytu – warunki

Wymagany obrót bonusem

Obowiązkowym punktem postępowania z bonusem jest dokonanie jego obrotu, czyli postawienie za przyznany bonus bukmacherski bez depozytu zakładów w określonej wysokości. Bukmacherzy bonus bez depozytu wymagają obrócić co najmniej 1 raz, ale często liczba koniecznych obrotów jest znacznie większa. Co oczywiste, dla gracza dużo korzystniejszy jest jak najniższy wymagany obrót, bo im większa liczba obrotów, tym bardziej szanse na finalną wygraną maleją. Jeśli darmowy bonus bez depozytu bukmacher wymaga obrócić 1 raz, jest to dużo lepszy bonus niż taki, który trzeba obrócić np. 3 razy. Żeby sobie to jeszcze lepiej uzmysłowić, spójrzmy na liczby. Dostajesz 100 zł jako bonus bez depozytu, bukmacher wymaga 1-krotnego obrotu, a więc musisz obstawić zakłady za dokładnie 100 zł (całą kwotę przyznanego bonusu). Druga sytuacja – bonus w tej samej wysokości, jednak wymagany jest 3-krotny obrót środkami bonusowymi. Aby móc wypłacić pieniądze przyznane jako bonus bez depozytu, bukmacher obliguje Cię do postawienia kuponów za łączną kwotę 300 zł (ponieważ bonus 100 zł musisz pomnożyć x 3). Cóż, liczby nie kłamią – na przykładzie doskonale widać, jaką różnicę robi zwiększenie liczby wymaganych obrotów, jeśli chodzi o promocje bukmacherskie bez depozytu i ta zasada ma równie duże znaczenie także w przypadku bonusów innego rodzaju.

Pozostałe wymogi regulaminowe

warunki bonusu

Warto jednak wiedzieć, że bonusy bukmacherskie bez depozytu często ograniczane są dodatkowymi warunkami regulaminowymi. Dość powszechny jest więc wymóg zachowania minimalnego kursu ogólnego kuponów, które zostaną zaliczone do obrotu. Co jest dobre dla gracza? Otóż im mniejszy współczynnik ogólny, tym lepszy jest dany bonus bez depozytu. Bukmacher, który wymaga obrotu bonusem przy pomocy kuponu o kursie łącznym np. 1,50 ryzykuje bardziej niż ten, który ten kurs ustala na poziomie np. 3,00. W pierwszej sytuacji wystarczy obstawić 1 zakład z kursem 1,50, natomiast w drugiej najlepiej będzie zawrzeć kupon wielokrotny składający się z 2 zdarzeń, które łącznie dadzą kurs minimum 3,00 (np. pierwsze zdarzenie z kursem 1,50 i drugie zdarzenie z kursem 1,70). Można także postawić kupon pojedynczy na zdarzenie z kursem 3,00 lub wyższym, ale będzie to już dość ryzykowne. Z drugiej strony powodzenie zakładu wielokrotnego jest teoretycznie mniej pewne o tyle, że zależy od tego, jakie będą wyniki 2 lub większej liczby spotkań, a nie tylko jednego. Dlatego też wymóg minimalnego kursu ogólnego wiąże się pośrednio z liczbą zdarzeń zawartych na kuponie czy kuponach, którymi trzeba obrócić bonus bez depozytu.

Bukmacher może też w warunkach promocji określić inne kwestie, np. kurs minimalny pojedynczego zdarzenia na kuponie (analogicznie do kursu łącznego), liczbę wymaganych kuponów, rodzaj zakładów, na które mogą być postawione środki bonusowe albo tych, na które nie może być wykorzystany darmowy bonus itp. Dopiero, kiedy wszystkie warunki zostaną spełnione, a kupony będą wygrane, na konto główne gracza wpłyną środki bonusowe. Trzeba również pamiętać, że bukmacherzy bonus bez depozytu zawsze przyznają na pewien okres, czyli mamy określoną liczbę dni na spełnienie wymogów regulaminowych. Jeśli to się nam nie uda, bonus przepadnie. Podsumowując, to prawda, że może nam przyznać atrakcyjny bonus bukmacher – bez depozytu nie oznacza jednak, że nie trzeba się wysilić, aby otrzymać pieniądze „do ręki”.

Bonus powitalny bez depozytu

Sprawdźmy teraz, w jakich sytuacjach najczęściej możemy otrzymać od firmy organizującej zakłady bukmacherskie bonus bez depozytu. Przede wszystkim bukmacherzy oferują bonus na start bez depozytu, czyli bonus dla każdego nowego gracza, który założy konto w serwisie internetowym bukmachera. Jest to pewnego rodzaju wabik, dla tych typerów, którzy nie są do końca zdecydowani, czy spróbować gry u danego organizatora zakładów wzajemnych, czy może u innego… Jeśli gracz przykładowo wejdzie na stronę z ofertą zakładów i zobaczy, że dostępny jest tu bonus powitalny bez depozytu, bukmacher momentalnie mocno zapunktuje i z dużym prawdopodobieństwem potencjalny klient skłoni się do zarejestrowania konta w tym serwisie. Bonus za rejestrację bez depozytu jest o tyle sensowny, że działa nie tylko na prostej zasadzie: dostaniesz coś za darmo. To też świetny instrument, dzięki któremu nowy użytkownik może sprawdzić działanie usług bukmachera, przetestować w praktyce jego ofertę zakładów sportowych i zwyczajnie poczuć na własnej skórze, czy ten bukmacher i oferowany przez niego sposób na grę mu odpowiada. Korzyść dla gracza jest więc bezdyskusyjna – obstawia zakłady nie za własne środki, a w przypadku przegranej nie ponosi żadnych kosztów. Z kolei jeśli postawione kupony okażą się trafione, typer otrzymuje wygraną i to uzyskaną bez depozytu. Bonus powitalny to jednak często inwestycja opłacalna też dla samego bukmachera, w końcu wszelkie promocje mają na celu nie tylko korzyści wizerunkowe, ale też zwiększenie popytu na   dany towar czy usługę i pozyskanie lojalnych klientów. Tak samo bonus powitalny bez depozytu bukmacher przyznaje po to, by zdobyć nowych stałych graczy i często mu się to udaje. Każdy kolejny użytkownik to oczywiście siła napędowa działalności bukmacherskiej, tak więc w idealnej sytuacji darmowy bonus na start bez depozytu przynosi korzyści zarówno graczom, jak i bukmacherowi.

Bonus powitalny bez depozytu podlega oczywiście takiemu samemu mechanizmowi działania, co każdy  inny darmowy bonus bez depozytu. Bukmacher zawsze określa więc, jakie warunki trzeba spełnić, by środki otrzymane jako bonus na start bez depozytu można było wypłacić na rachunek bankowy. Poza tym, pojawia się tu oczywiście jeszcze jeden warunek – aby uzyskać bonus za rejestrację bez depozytu, trzeba rzecz jasna założyć nowe konto gracza u danego bukmachera. Tym samym tego typu bonus można otrzymać tylko jeden raz, tak samo jak rejestracji w serwisie konkretnego bukmachera także można dokonać jedynie jednokrotnie.

Bonus bukmacherski bez depozytu dla wszystkich

bonus bez depozytuBonus za rejestrację bez depozytu to dość częsta możliwość pozyskania darmowych środków na grę, jednak istnieją też inne opcje. W jakiej więc sytuacji może przyznać nam atrakcyjny bonus bukmacher? „Bez depozytu” to nie jest powszechnie spotykana promocja dla użytkowników, którzy już założyli konto w serwisie bukmachera – taki bonus bukmacherski najczęściej udostępniany jest w związku z jakąś wyjątkową okazją czy wydarzeniem. Bukmacherzy bonus bez depozytu przyznają np. z okazji urodzin gracza, jest to tzw. freebet urodzinowy albo w nagrodę za lojalność i dużą aktywność typera (np. wysoki obrót dokonany w określonym czasie). Czasem zdarzają się także specjalne akcje promocyjne, które nagradzają uczestniczących w nich graczy, przyznając im darmowy bonus bez depozytu. Bukmacher może więc przygotować promocję, która polega na postawieniu kuponów o określonych parametrach na dane wydarzenie, a w zamian za to przyznaje uczestnikom promocji darmowy zakład. Na polskim rynku zakładów bukmacherskich pojawił się też produkt, którego specyfika polega na konieczności zainstalowania na swoim urządzeniu przenośnym (z systemem iOS lub Android) aplikacji mobilnej bukmachera. Jeśli zarejestrowany w serwisie online gracz pobierze i dokona instalacji na swoim smartfonie czy tablecie dedykowanej apki, bukmacher wynagrodzi go, przekazując na jego konto bonus bukmacherski bez depozytu.

Jeśli chodzi o promocje bukmacherskie bez depozytu dostępne dla wszystkich graczy, mogą być one oferowane na niższe kwoty niż to ma miejsce, gdy przyznawany jest bonus na start bez depozytu. Z drugiej jednak strony bonus powitalny bez depozytu bukmacher podarowuje graczowi tylko 1 raz w życiu, podczas gdy z innych freebetów można korzystać wielokrotnie. Na marginesie mówiąc, niechęć do przyznawania voucherów bukmacherskich i ich niezbyt wysokie kwoty łatwo wyjaśnić – przyznając bonus bez depozytu, bukmacher ponosi duże ryzyko, gdyż gracz może tu tylko zyskać, nigdy stracić, a bukmacher przeciwnie. Dlatego jeśli na rynku pojawia się oferta promocyjna polegająca na przyznaniu freebetu, najczęściej jest to właśnie bonus za rejestrację bez depozytu, gdyż tu bukmacher może jednak zyskać sporo – nowego, być może bardzo profitowego gracza.

Jak znaleźć najlepsze bonusy bukmacherskie bez depozytu?

Jak już było powiedziane, sama idea omawianego rodzaju bonusu jest rewelacyjna, jednak w praktyce niejeden bonus bez depozytu okazuje się mało atrakcyjny, gdyż istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że uda się otrzymane środki ostatecznie wypłacić. Wiemy już, czym charakteryzują się najlepsze bonusy bukmacherskie bez depozytu. Przypomnijmy: wysoka kwota bonusu, mała liczba wymaganych obrotów (najlepiej tylko 1 obrót środkami bonusowymi) oraz niski minimalny kurs łączny kuponu i niski minimalny kurs pojedynczego zdarzenia. Oczywiście najlepiej jest, jeśli wymogów w stosunku do wykorzystania bonusu jest jak najmniej, a gracz ma jak największą swobodę co do jego użycia. Dlatego też będzie idealnie, gdy bukmacher bonus bez depozytu przyznaje, nie precyzując jednocześnie, jaki ma być minimalny kurs kuponu czy liczba obstawionych zdarzeń albo też rodzaj kwalifikujących się do obrotu wydarzeń itd. Zupełnie incydentalnie może zdarzyć się, że w ofercie bukmachera pojawi się darmowy bonus bez depozytu, który nie ma żadnych warunków obrotowych, jednak należy to traktować raczej jako wyjątek od reguły.

Skoro jest już jasne, jakie cechy mają dobre promocje bukmacherskie bez depozytu, możemy przystąpić do poszukiwań. Gdzie szukać? Po pierwsze można sprawdzać co jakiś czas strony internetowe bukmacherów. Jeśli w ofercie promocyjnej jest jakiś ciekawy darmowy bonus bez depozytu, bukmacher na pewno pochwali się tym na stronie głównej serwisu lub w zakładce dotyczącej aktualnych promocji i bonusów. Dobrym miejscem na poszukiwania są także media społecznościowe typu Facebook, Twitter czy Instagram – większość polskich bukmacherów jest na nich bardzo aktywna i zamieszcza m.in. informacje o najnowszych bonusach bukmacherskich, w tym freebetach. Osobom zarejestrowanym w serwisie służącym do zawierania zakładów sportowych wielu bukmacherów wysyła takie informacje także na adres e-mail czy SMS-em. Dodatkowo, jeśli posiadasz  aplikację mobilną bukmachera, z reguły jest tam dostępna opcja powiadomień push, w której można ustawić opcję informowania na temat tego, jakie są nowe bonusy bukmacherskie.

Jeszcze inna metoda to sprawdzanie różnych rankingów zamieszczanych w Internecie na branżowych serwisach. W takim zestawieniu znajdować się  powinny wszystkie kluczowe informacje, aby można było od razu samodzielnie porównać, jakie warunki ma każdy wymieniony bonus bukmacherski bez depozytu i czy faktycznie jest tak atrakcyjny, jak twierdzi autor rankingu. Ten sposób jest szczególnie dobry, jeśli chcesz znaleźć bonus na start bez depozytu. Bonus powitalny oferowany jest w zasadzie przez wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce, dlatego zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze konta gracza u żadnego z nich, ranking pomoże Ci szybko zorientować się, gdzie najbardziej opłaca się zarejestrować, w tym który bukmacher posiada darmowy bonus na start bez depozytu.