Promocje bukmacherskie u legalnych bukmacherów

Dobry legalny bukmacher to taki, który ma szeroką ofertę zakładów sportowych i wysokie kursy bukmacherskie oraz zapewnia typerom możliwość sprawnej i bezproblemowej gry. Zgoda. Ale ponieważ rynek bukmacherski w Polsce intensywnie się rozwija i konkurencyjnych organizatorów zakładów szybko przybywa, jeszcze jedno kryterium wyboru najlepszego bukmachera staje się kluczowe – promocje. Bukmacherzy ścigają się, który z nich zaproponuje graczom najlepsze promocje bukmacherskie. Typerom taka sytuacja oczywiście sprzyja, bo dzięki temu wybór atrakcyjnych bonusów stale się poszerza. Ponieważ jednak promocja bukmacherska promocji nierówna, przygotowaliśmy dla Was zestawienie rozmaitych rodzajów promocji bukmacherskich z przystępnym wyjaśnieniem, czym się one od siebie różnią i na co warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się skorzystać z wybranego bonusu.

Promocje u bukmacherów dla nowych graczy

promocje bukmacherskiePromocje bukmacherskie można podzielić ze względu na status ich adresata w serwisie bukmachera i wtedy otrzymujemy 2 duże kategorie: promocje bukmacherskie dla nowych użytkowników, czyli osób, które jeszcze nie mają konta u bukmachera, więc bonus otrzymają w zamian za założenie konta oraz promocje dla osób, które już są zarejestrowane w serwisie online. Przyjrzyjmy się więc na początek, na jakie promocje u bukmacherów mogą liczyć typerzy, którzy założą konto gracza. Zanim to nastąpi, ważna uwaga – aby otrzymać bonus startowy, podczas rejestracji trzeba zaznaczyć specjalne pole w formularzu rejestracyjnym, dzięki czemu  wyrazimy chęć skorzystania z oferty powitalnej. W przeciwnym razie promocja bukmacherska nas ominie.

Promocje bukmacherskie od depozytu

Tego rodzaju promocja bukmacherska jest najczęstszą formą oferty promocyjnej na start dla graczy, którzy założą konto w serwisie online firmy organizującej zakłady bukmacherskie. Promocje te, czyli bonusy od depozytu nie są aż tak atrakcyjne, gdyż wymagają one wpłacenia na konto depozytu o określonej minimalnej kwocie i dopiero wtedy bukmacher przyznaje bonus. Czasem takie promocje u bukmacherów wymagają jeszcze, aby gracz najpierw zagrał za kwotę depozytu i dopiero po spełnieniu tego warunku bonus jest aktywowany. Z drugiej strony wpłacanie środków na grę jest dla typerów czymś naturalnym i oczywistym, dlatego jeśli przeznaczając na obstawianie zakładów np. kwoty 100 zł, można tak naprawdę mieć przykładowo 200 zł na grę (w przypadku gdy promocja bukmacherska to bonus od depozytu 100%), to taka sytuacja także jest dla gracza bardzo pożądana. Trzeba jednak pamiętać, że w zasadzie na wszystkie takie promocje bukmacherzy nakładają specjalne wymogi, które określone są w regulaminie promocji. Tak więc przyznany bonus należy obrócić wymaganą liczbę razy kuponami, których parametry również bardzo często sprecyzowane są w warunkach promocji bukmacherskiej (np. minimalny ogólny kurs kuponu, minimalny kurs pojedynczego zdarzenia czy minimalna liczba zdarzeń na kuponie). Co więcej, promocje bukmacherskie od depozytu zawsze mają zdefiniowany okres ważności – jeśli nie uda nam się spełnić warunków regulaminowych w określonym czasie, bonus od depozytu wygaśnie.

Promocje bukmacherskie bez depozytu

Promocje bukmacherskie bez depozytu to dla graczy zdecydowanie ulubiony rodzaj akcji promocyjnych organizowanych przez bukmacherów. Jaka jest tego przyczyna, nietrudno się domyślić – takie promocje bukmacherskie pozwalają na postawienie kuponów bez dokonywania wpłat na konto gracza. Jest to też dobry sposób na to, by nie ryzykując utratą własnych środków finansowych, sprawdzić w praktyce, jak u danego bukmachera prezentują się zakłady bukmacherskie. Promocje bez depozytu (zwane też freebetem, darmowym zakładam czy voucherem bukmacherskim) bukmacherzy przyznają  w postaci określonej kwoty, którą przeznaczyć można jedynie na grę. Tu również bukmacher może określić, w jaki sposób ma być wykorzystany bonus bez depozytu (np. liczba kuponów, ich minimalny kurs ogólny itp.), ale też może pozostawić to do decyzji samego gracza. W każdym razie zawsze konieczne jest obstawienie kuponów za środki, jakie podarował nam legalny bukmacher. Promocje bukmacherskie bez depozytu działają więc tak: środki bonusowe wpływają na saldo bonusowe i dopiero po ich właściwym, czyli zgodnym z regulaminem zagraniu przechodzą na konto depozytowe i wtedy można je wypłacić. Nie zapomnijmy jeszcze o jednym niesamowicie ważnym warunku – postawione zakłady muszą być rzecz jasna wygrane.

Promocje bukmacherskie bez ryzyka

promocja bez ryzykaCzas na trzeci rodzaj promocji na start, jaki czasem przygotowują legalni bukmacherzy – promocje bez ryzyka. W terminologii bukmacherskiej najczęściej nazywane są one właśnie zakładami bez ryzyka lub casbackiem. Tego typu promocje u bukmacherów również związane są z koniecznością uprzedniego wpłacenia depozytu. Procedura wygląda następująco: nowy gracz zakłada konto w serwisie bukmachera, po czym dokonuje wpłaty w określonej wysokości minimalnej. Następnie stawia kupon lub kupony i tu również warunki regulaminu mogą określać, ile razy trzeba obrócić depozyt, jaki minimalny kurs powinny mieć kupony itd. Jeśli typer spełni wymogi, a jego kupon będzie przegrany, otrzyma zwrot postawionej stawki. Natomiast jeśli typowanie będzie trafne, to oczywiście otrzyma gwarantowaną wygraną. Tak więc w przypadku, gdy gracze wykorzystują takie promocje, zakłady bukmacherskie obstawiane w ich ramach są zawsze w pełni „bezpieczne” i nie ma ryzyka, że utracimy wniesioną stawkę. Jest jednak i druga strona medalu. Jeśli bukmacher przyzna nam bonus, nie wpłynie on na saldo depozytowe (skąd środki mogłyby być wypłacone) tylko na saldo bonusowe. Tym samym konieczne będzie dokonanie kolejnego obrotu zgodnego z wymogami promocji i im bardziej będą one zaporowe, tym mniejsze szanse, że pieniądze faktycznie do nas wrócą. W jaki jeszcze sposób ograniczane są tego typu promocje? Bukmacher zawsze precyzuje, do jakiej maksymalnej kwoty możliwy jest zwrot.

Pozostałe promocje u bukmacherów internetowych

Legalni bukmacherzy przykładają szczególną wagę do tego, by oferować najlepsze promocje bukmacherskie dla osób, które jeszcze nie są użytkownikami ich serwisów internetowych. Jest to zrozumiałe, każdy nowy gracz jest dla nich na wagę złota i aby go pozyskać, warto zaoferować coś ekstra, coś co przyciągnie wielu typerów. Ale co z tymi osobami, które już są zarejestrowane w serwisie? Przecież tylko gracz, który jest aktywny, ma tak naprawdę wartość, co potwierdzi każdy legalny bukmacher. Promocje, których celem jest utrzymanie zdobytych już użytkowników są więc także bardzo ważnym punktem oferty promocyjnej, a przy tym mają na celu mobilizowanie graczy do aktywnego obstawiania zakładów bukmacherskich.

Promocje bukmacherskie bez depozytu, od depozytu i cashbacki

Akcje promocyjne przeznaczone dla stałych graczy są często tego samego rodzaju co te, które znajdują się w ofertach powitalnych dla nowych graczy, są więc tu zarówno promocje bukmacherskie bez depozytu, bonusy od depozytu oraz zakłady bez ryzyka. Ich działanie jest takie same, jak to już omówiliśmy powyżej w części opisującej promocje u bukmacherów internetowych, dlatego nie będziemy już powtarzać tych samych informacji. Warto natomiast zaznaczyć, że o ile bonusy bukmacherskie od wpłaconego depozytu i w mniejszym stopniu promocje typu cashback pojawiają się w ofercie dla wszystkich graczy dość często, o tyle freebety są już dużo rzadsze. Najczęściej promocje bukmacherskie bez depozytu udostępniane są w związku z jakimś ważnym wydarzeniem sportowym (i wtedy bukmacher może przyznać darmowy zakład w zamian za obstawienie zakładów na to wydarzenie) czy inną okazją, przykładowo dość powszechny jest freebet, który bukmacher przyznaje graczowi jako prezent urodzinowy. Może to być też forma docenienia ponadprzeciętnej aktywności danego typera w serwisie, np. jeśli w krótkim czasie osiągnie on imponujący obrót środków. Promocje bukmacherskie bez depozytu mogą być też organizowane w celu zachęcenia graczy do używania aplikacji mobilnej bukmachera – za zainstalowanie apki na swoim urządzeniu przenośnym gracz otrzymuje wtedy właśnie freebet.

Gra bez podatku

Brak podatku u bukmacheraSprawdźmy jeszcze, jakie inne, niedostępne w ramach bonusów na start promocje bukmacherskie  oferują legalni bukmacherzy. Promocje dostępne u niektórych bukmacherów w Polsce nazywane są „grą bez podatku” i cieszą się one dużym powodzeniem u graczy. Dzieje się tak, ponieważ ciężar podatku, który jest pobierany od każdego postawionego kuponu (12%), standardowo przerzucany jest na graczy. To powoduje, że w przypadku wygranej zysk jest mniejszy, niż mogłoby się na początku wydawać. Jeśli stawiamy 100 zł na typowy kupon, wygrana naliczona jest od 88 zł – bo 12 zł bukmacher przekazuje do urzędu skarbowego. Jeśli natomiast skorzystamy z gry bez podatku, zostanie on opłacony przez bukmachera, a wygrana naliczona będzie od pełnej stawki (w naszym przykładzie od 100 zł). Podsumowując tego typu promocje: zakłady bukmacherskie przynoszą dzięki nim o 14%  więcej zysków.

 

Podwyższanie kursu

Co jeszcze często oferują stałym graczom legalni bukmacherzy? Promocje dotyczące podwyższania kursu kuponu, co w przypadku wygranej powoduje oczywiście zwiększenie się zysku. Takie promocje u bukmacherów zawsze wymagają zawarcia zakładów akumulowanych i to z określoną minimalną liczbą zdarzeń na kuponie (a także np. minimalnym kursem ogólnym lub minimalnym kursem pojedynczego zdarzenia). Niejednokrotnie jest też tak, że im więcej zdarzeń znajdzie się na kuponie, tym bardziej wzrośnie kurs oferowany w promocji.

Bezpieczny kupon

To rodzaj takiej gry u bukmachera, w której gracz niejako wykupuje sobie ubezpieczenie. Bezpieczny kupon jest więc to taki kupon akumulowany, gdzie wygrana zostaje wypłacona nie tylko w przypadku, gdy wszystkie typowania są prawidłowe. Najczęściej promocje bukmacherskie tego typu dopuszczają 1 błąd, podczas gdy większa liczba dopuszczalnych nietrafionych typowań jest wyjątkową rzadkością.

Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe w zakładach bukmacherskichNa koniec, bardzo powszechne i przeznaczone jedynie dla stałych graczy promocje. Bukmacher może oferować długoterminowy rodzaj akcji promocyjnej, czyli program lojalnościowy. Tego typu promocje bukmacherskie są bardzo popularne i lubiane przez graczy. Najczęściej punkty lojalnościowe bukmacherzy przyznają za obstawiane w serwisie zakłady, choć mogą oni też nagradzać inne aktywności, takie jak np. dokonywanie wpłat, udział w promocjach, logowanie się w serwisie, korzystanie z aplikacji mobilnej itp. Udział w programie wiąże się oczywiście z koniecznością grania u bukmachera przez dłuższy czas, ponieważ promocje bukmacherskie dopiero po pewnym czasie przynoszą graczowi korzyści. Dopiero kiedy uzbiera on pewną liczbę punktów, może wymienić je na konkretne produkty z oferty promocyjnej bukmachera (np. freebety czy cashbacki) albo też nagrody rzeczowe. Promocje u bukmacherów internetowych oparte o lojalność i aktywność graczy mogą też przybrać postać programów przeznaczonych tylko dla wybranych graczy, czyli graczy VIP, którzy wyróżniają się np. stażem gry u danego bukmachera, wysokością obrotów, depozytów, częstotliwością zawierania zakładów itp. Tacy gracze dostają zaproszenie do specjalnego grona graczy VIP i mogą liczyć na szczególne profity i dedykowane promocje bukmacherskie.

Jak widać wybór promocji bukmacherskich jest niemały i zarówno osoby, które dopiero zastanawiają się nad założeniem konta, jak i stali gracze mają z czego wybierać. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie są aktualne promocje u bukmacherów, najlepiej odwiedź ich serwisy i sprawdź zakładki dotyczące promocji i bonusów.