Fortuna

Informacje o bonusie

20 zł na start
Zakład Bez Ryzyka 100 zł
podwojenie wpłaty do 1.000 zł

Szczegóły bukmachera
  • Numer polskiego zezwolenia: SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
  • Sposoby wpłaty: Skrill, Tpay.com, PayU, BLIK, karty płatnicze i inne
  • Czas realizacji wypłaty: wypłaty dokonywane są w dni robocze o godzinie 12:00
  • Pozostałe informacje: dostępne transmisje sportowe na stronie bukmachera: Fortuna TV. Fortuna to drugi pod względem obrotu (na legalnym rynku) największy bukmacher w Polsce
Odbierz bonus

Zakłady bukmacherskie Fortuna – bonusy i recenzja oferty

Bukmacher Fortuna to sprawdzona marka na polskim rynku bukmacherskim. Weryfikujemy, czy jego oferta zakładów i kursy na wydarzenia sportowe nadal są konkurencyjne i czy bukmacher nie zostaje w tyle za nowymi firmami bukmacherskimi, które pojawiły się w ostatnich latach Polsce. Czy dostępny u bukmachera Fortuna bonus powitalny, a także inne bonusy i promocje są dla graczy wystarczająco atrakcyjne? Czy bukmacher stosuje nowoczesne rozwiązania, służące komfortowi gry? Chcesz być na bieżąco z ofertą Fortuny – sprawdź naszą recenzję.

Fortuna – bonus powitalny

bonus powitalnyBukmacher przygotował potrójny bonus dla nowych graczy – Fortuna oferuje zarówno zakład bez ryzyka, bonus bez depozytu i bonus od depozytu. Jeśli więc założysz nowe konto w serwisie online, na dobry początek otrzymasz od bukmachera Fortuna bonus startowy w postaci zakładu bez ryzyka. Aby go wykorzystać, musisz wpłacić depozyt – jeśli wygrasz, standardowo otrzymasz wygraną, a jeśli przegrasz, na Twoje konto gracza wpłynie zwrot postawionej stawki do kwoty 100 zł. Tak więc, by w pełni wykorzystać przyznawany przez buka Fortuna bonus na start, trzeba wpłacić 114 zł (bukmacher zwraca stawkę pomniejszoną o koszty podatku od zawierania zakładów).

Drugi bonus powitalny Fortuna to bonus bez depozytu i wynosi on 20 zł. Przyznawany jest jako 2800 punktów FKP,  które po dokonaniu pełnej rejestracji można przeznaczyć na grę u bukmachera Fortuna. Bonus dla nowych graczy należy jednokrotnie obrócić.

Trzeci przygotowany przez bukmachera Fortuna bonus dla nowych graczy to bonus od depozytu. Po dokonaniu wpłaty w ciągu 10 dni od rejestracji w serwisie online należy 4-krotnie obrócić wpłaconą kwotę (masz na to 30 dni). Do obrotu zaliczane są kupony z co najmniej 3 spotkaniami i minimalnym kursem łącznym 1,90. Jeśli spełnisz postawione warunki, uzyskasz bonus startowy Fortuna w wysokości wpłaconego depozytu do kwoty 1000 zł. Łącznie na bonus na start Fortuna może więc przeznaczyć nawet 1120 zł – dla jednego nowego gracza.

Istnieje też możliwość, że standardowo przyznawany przez bukmachera Fortuna bonus dla nowych graczy będzie jeszcze większy. W tym celu w trakcie zakładania konta należy wpisać w specjalne pole kod promocyjny Fortuna, który można znaleźć w Internecie. Najprostszym sposobem będzie wyszukanie za pomocą wyszukiwarki internetowej stron odpowiadających na zapytanie typu „Fortuna kod promocyjny” czy „jak zwiększyć Fortuna bonus powitalny”.

Fortuna – bonus dla każdego

Bonus Live +10%

Bonus Fortuna na zakłady z oferty live. Bonus dostępny jest 3 razy dziennie każdego dnia w godzinach 13:30 – 14:00, 15:30 – 16:00 i 20:30 – 21:00. Jeśli do kuponu AKO albo MAXIKOMBI dodasz z oferty live „Bonus Live+10%” i kupon będzie zawierał minimum 3 zdarzenia na żywo, wygrana będzie większa o 10%. Stawka kuponu może wynieść maksymalnie 500 zł.

Ekspert+

Ten bonus w Fortuna można zdobyć obstawiając mecze 2. kolejki Ekstraklasy. Wystarczy wytypować 8 meczów, zachowując minimalną stawkę zakładu 5 zł, a jeśli wszystkie typowania będą trafne, poza wygraną typer otrzyma bonus. Pula bonusowa wynosi 20 tys. zł i zostanie ona podzielona między wszystkich graczy, którzy poprawnie wytypują kupony w ramach promocji. W akcji promocyjnej mogą brać udział kupony stawiane w punktach naziemnych oraz e-kupony.

Bezpiecznik na start Fortuna 1 Liga

Bonus Fortuna można otrzymać stawiając kupon na dowolne zdarzenie z oferty na 1. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Postaw kupon SOLO, AKO lub MAXIKOMBI między 26.07.2019 a 28.07 2019 r. z oferty live za stawkę minimum 10 zł – choć 1 zdarzenie na kuponie powinno być związane z 1. kolejkę Fortuna 1 Ligi. Jeśli kupon będzie nietrafiony, otrzymasz od bukmachera Fortuna bonus 10 zł w postaci punktów FKP na grę.

Piłkarskie Happy Hours

Bonus Fortuna dostępny jest w każdy ekstraklasowy piątek w godzinach od 17:00 do 18:00. Jeśli w tym czasie dodasz bonus kursowy „Happy Hours” do kuponu, na którym znajduje się zdarzenie z przedmeczowej oferty na piłkę nożną, wygrana zwiększy się o 14%. Kupon może być kuponem AKO lub MAXICOMBI postawionym przez stronę internetową lub aplikację mobilną za minimalną stawkę 20 zł i zawierać co najmniej 3 zdarzenia. Nie można go też łączyć z Superofertą, Hitem Dnia oraz Zakładem Bezpiecznym, ani wypłacić wcześniej, korzystając z opcji „Early Cash Out”.

Mistrzostwa Typerów 2019

To całoroczna akcja promocyjna. Aby wziąć w niej udział, należy w pierwszym kroku dołączyć do programu Fortuna Klub Plus. Później, podczas zawierania zakładów, za każdym razem należy zgłaszać dany kupon do Mistrzostw Typerów (grając online należy zaznaczyć opcję „Zgłoś do Mistrzostw”, a  w punkcie poinformować o takim zamiarze pracownika lokalu). Kupony zgłaszane do Mistrzostw mogą maksymalnie wynieść 100 zł. Zakłady na żywo i na wirtualne sporty nie kwalifikują się do promocji. Punkty są przyznawane za wygrane kupony, a ich liczba to iloczyn wskaźnika i wypłaconej wygranej. Znaczenie ma regularność stawiania zakładów, wygrane i kupony o specjalnych parametrach. W każdym miesiącu bukmacher wyznacza typerom inne wyzwanie. W lipcu premię otrzymują kupony wygrane (wygrany kupon: x1), za stawkę 10 zł i wyższą (wygrane kupony o stawce >10zł: x3), a także kupony obstawione w Punkcie (wygrane kupony zagrane w PPZ: x2). Co miesiąc najlepsi gracze w ogólnopolskim rankingu (50 typerów) i rankingach z poszczególnych punktów sprzedaży (po 5 graczy z każdego punktu) mogą otrzymać atrakcyjną nagrodę rzeczową lub bonus Fortuna. W lipcu za 1. miejsce w rankingu ogólnopolskim gracz otrzyma Telefon Huawei P30, a 1. miejsce w danym punkcie naziemnym to nagroda w postaci darmowego zakładu o wartości 50 zł w postaci 7 000 punktów FKP. Pełną listę nagród przewidzianych dla najlepszych typerów w lipcu można sprawdzić, klikając odnośnik na stronie promocji „zobacz aktualny etap”.

Fortuna Klub Plus

Fortuna Klub Plus to program lojalnościowy, do którego gracze zakładający konto zapisywani są automatycznie. Do udziału w programie można też zgłosić się w dowolnym punkcie stacjonarnym. Każdy obstawiony zakład, czyli każde postawione 2 zł, to 1 punkt FKP. Dodatkowe punkty można również zdobyć w ramach rozmaitych promocji. Po zgromadzeniu określonej liczby punktów lojalnościowych można je wymienić na jeden z bonusów dostępnych w katalogu, darmowy zakład czy Fortuna bonus kursowy.

Fortuna – oferta zakładów bukmacherskich

esport w ofercie bukmacheraBukmacher Fortuna jest na polskim rynku zakładów bukmacherskich bardzo długo, a bogate doświadczenie przekłada się na wyjątkowo obszerną ofertę zakładów bukmacherskich. Gracze mogą obstawiać zakłady bukmacherskie na około 30 dyscyplin sportowych, mając przy tym do wyboru dużo rynków zdarzeń i lig. Poza tradycyjnymi sportami, wśród których króluje oczywiście piłka nożna, bukmacher ma także ofertę na sporty elektroniczne (np. gry CS:GO, LOL, Fornite itp.) i tu warto zauważyć, że oferowane kursy są często naprawdę wysokie. Zakłady na wirtualne sporty też można zawierać na kilka sportów (np. wirtualne wyścigi samochodów, tenis, piłkę nożną czy żużel), a zakładom towarzyszą dobrej jakości wizualizacje graficzne oraz szczegółowe wyniki spotkań. Ofertę zakładów sportowych uzupełniają zakłady na wydarzenia polityczne i społeczne.

Poza ofertą zakładów pre-match u bukmachera można też typować wyniki spotkań sportowych w trybie live. Oferta zakładów na żywo jest także świetna, znajdziemy tu wiele dyscyplin sportowych, mnóstwo wydarzeń i oferowanych zdarzeń. Dostępne są tu wyniki na żywo, rozbudowane statystki i wizualizacje rozgrywanych meczów, ale też wybrane spotkania zobaczymy w formie transmisji live. Taka opcja to rzadkość na polskim rynku bukmacherskim, a transmisje u bukmachera Fortuna są naprawdę dobrej jakości. Niestety bukmacher nałożył tu pewne ograniczenia, mianowicie by móc oglądać transmisję, trzeba mieć na koncie jakieś środki oraz mieć zagrany kupon (nie dawniej niż 7 dni temu). Dla typerów, którzy obstawiają kilka spotkań rozgrywanych w tym samym czasie bardzo przydatną funkcjonalnością jest „multiview”, przy użyciu której można monitorować rozwój zdarzeń kilku meczów w jednym czasie.

Fortuna zakłady bukmacherskie – kupony

Bukmacher Fortuna umożliwia zawieranie zakładów przy użyciu kuponów SOLO (na pojedyncze zdarzenia), AKO (wielokrotnych) oraz MAXICOMBI (systemowych). Pamiętajmy też, że bukmacher stara się na różne sposoby uatrakcyjniać swoją ofertę, udostępniając np. opcję „Early Cash-out” umożliwiającą wcześniejszą wypłatę czy „Zakład Bezpieczny” tj. zakład AKO dopuszczający 1 błąd na kuponie. Jak sprawdzić, czy postawiony kupon jest wygrany? Możesz zalogować się na swoje konto i korzystając z menu „Profil użytkownika” wejść w „Moje kupony” albo „Moje kupony LIVE”. Poza tym w dolnym lewym rogu strony internetowej bukmachera mieści się pole „Kontrola kuponu”, gdzie można wpisać numer kuponu oraz jego kod kontrolny i w ten sposób sprawdzić jego status.

 

 

Strona www, aplikacja mobilna i punkty sprzedaży

Bukmacher Fortuna prowadzi działalność bukmacherską w około 600 punktach naziemnych, które rozmieszczone są na terenie całej Polski. Punkty sprzedaży czynne są przez okrągły tydzień i urządzone są w nowoczesny sposób, a gracze mogą otrzymać tu bonus Fortuna, przygotowany tylko dla użytkowników lokali Fortuna. Godziny otwarcia punktów podane są na stronie internetowej bukmachera, znajdziesz tam też ich adresy i wskazówki, jak znaleźć dany lokal.

Obecnie zawieranie zakładów bukmacherskich przez Internet jest najbardziej popularnym sposobem na grę i Fortuna online to druga metoda korzystania z oferty bukmachera. Po pierwsze do dyspozycji graczy jest serwis internetowy, który jest bardzo funkcjonalny i prosty w obsłudze, działa szybko i ma przyjemną estetykę. Na stronie głównej znajdują się odnośniki kierujące do poszczególnych podstron poświęconych ofercie zakładów pre-match, live i na sporty wirtualne. Na tych stronach znajdziemy szczegóły dotyczące oferty zakładów, m.in. listę dyscyplin sportowych, polecane i zapowiadane wydarzenia czy wyszukiwarkę zakładów. Ta ostatnia pozwala nie tylko znaleźć wydarzenia dotyczące danej ligi czy zespołu, ale też wzbogacona jest o filtry, dzięki którym można wybrać spotkania z danego przedziału czasu (np. oferta na dziś, oferta na jutro, za 30 minut itp.). W serwisie znajdują się też statystyki, wyniki i Livescore (wyniki na żywo).

Druga możliwość gry w eFortuna to aplikacja mobilna bukmachera, która działa na smartfonach i tabletach z systemem iOS lub Android. Dzięki niej zakładów można obstawiać o każdej porze dnia i nocy, gdziekolwiek tylko jesteś. Dostępna jest tu pełna oferta zakładów, wyniki i statystyki meczów oraz transmisje spotkań sportowych live. Fortuna mobile to też dodatkowe funkcje, np. skaner do sprawdzania statusu kuponów i powiadomienia push (np. jaki jest najnowszy bonus Fortuna czy powiadomienie o wygranej).

Fortuna – rejestracja

rejestracja u bukmacheraFortuna online dostępna jest tylko dla tych osób, które założyły konto w serwisie internetowym bukmachera. Organizator zakładów umożliwia „szybką rejestrację”, w której wystarczy podać podstawowe dane osobowe i dane do logowania oraz kliknąć link weryfikacyjny przesłany na pocztę e-mail. Opcjonalnie w formularzu rejestracyjnym można też wpisać kod promocyjny Fortuna, który może zwiększyć korzyści uzyskane w nagrodę za rejestrację. Warto też zaznaczyć specjalne pole, potwierdzając, że chcesz otrzymać od buka Fortuna bonus powitalny dostępny w standardowej ofercie. Jeśli wykonasz wszystkie obowiązkowe kroki rejestracji, Twoje konto tymczasowe zostaje aktywowane. Ma ono jednak pewne ograniczenia, np. nie można z niego wypłacać pieniędzy na rachunek bankowy. Jeśli natomiast doślesz skan dokumentu tożsamości, konto przekształci się w pełne i wszelkie limity zostaną z niego zdjęte. Masz na to 28 dni. Warto wiedzieć, że konto gracza można też założyć w punkcie naziemnym, korzystając z pomocy pracownika lokalu.

Fortuna – oferta kursowa

Jedna z najważniejszych spraw dla graczy to oczywiście wysokość kursów bukmacherskich. Bukmacher Fortuna ma dość często wysokie kursy, a czasem nawet najwyższe, jeśli porównać jego ofertę kursową z ofertami pozostałych legalnych bukmacherów w Polsce. Sprawdzając jego kursy na piłkę nożną, ale też koszykówkę, hokej czy e-sporty, trzeba przyznać, że marże bukmachera nie są wygórowane, a co za tym idzie kursy są z reguły bardzo dobre. Co więcej, Fortuna oferuje często promocje na „grę bez podatku”, dzięki czemu ewentualny zysk z kuponu jest dużo większy.

Fortuna – opcje płatności

Wpłacanie środków na konto gracza możliwe jest za pośrednictwem PayU i Tpay.com (szybki przelew albo karta płatnicza), BLIK, a także e-wallet Skrill. Pieniądze można też wpłacać w formie gotówkowej lub przy użyciu karty płatniczej w punktach stacjonarnych Fortuna. W takiej sytuacji konieczne jest jednak okazanie dokumentu tożsamości i posiadanie przy sobie danych do logowania w serwisie online. Wpłaty są natychmiastowe. Natomiast wypłaty są możliwe za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego. Bukmacher Fortuna realizuje wypłaty o godzinie 12:00 w dni robocze. Wpłaty i wypłaty są darmowe.

Fortuna – obsługa klienta

Podczas zawierania zakładów bukmacherskich zawsze może pojawić się jakieś pytanie czy też problem natury technicznej. Nie wiesz, jak działa przyznany przez bukmachera Fortuna bonus powitalny, jak wypłacić środki albo masz problem z zainstalowaniem aplikacji mobilnej? W takiej sytuacji warto skontaktować się z działem obsługi klienta bukmachera. Dostępny jest tu live czat oraz formularz kontaktowy.

Poza tym można także poszukać odpowiedzi w pomocach umieszczonych w serwisie online. Rozbudowany panel pomocy zawiera omówienie poszczególnych zagadnień, są więc tu następujące sekcje:  „Jak zacząć?” (wskazówki dotyczące rejestracji, obsługi konta i płatności), „Obstawianie”, „Zakłady live”, „Wirtualne sporty”, „Bonus”, „Mobile” i „Tutoriale”. Dodatkowo jest jeszcze „ABC Gracza”, w którym typerzy mogą sprawdzić, jak obstawiać zakłady na dostępne u bukmachera dyscypliny sportowe. Natomiast najświeższe informacje na temat tego, jaki bonus Fortuna pojawił się w ofercie bukmachera, publikowane są na pewno na profilach w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Fortuna – bukmacher i aktywny sponsor

Bukmacher Fortuna aktywnie udziela się również jako sponsor polskiego sportu. W 2017 r. został oficjalnym sponsorem 1. ligi polskiej w piłce nożnej, a swoim wsparciem objął wiele klubów futbolowych (m.in. Legię Warszawa, GKS Katowice, TS Podbeskidzie, Miedź Legnica i inne). W 2018 r. Fortuna została też oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Historia sponsoringu bukmachera obejmuje też różnego typu wydarzenia sportowe, takie jak np. Playarena.pl (amatorskie rozgrywki futbolu 6-osobowego). O tym, jak bardzo zasłużony dla rozwoju sportu w Polsce jest bukmacher, świadczy tytuł Mecenasa Polskiego Sportu, który został mu przyznany w 2019 r. na Gali 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat.

Fortuna zakłady bukmacherskie – informacje ogólne

informacje ogólneWielu polskim graczom bukmacher znany jest od dawna, a dokładnie od 1996 r., choć na początku bukmacher funkcjonował jako „Profesjonał”. Obecnie właściciel marki to „FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.”. Firma zezwolenie na urządzanie zakładów sportowych przez Internet otrzymała już w 2012 r., czyli jako pierwsza w Polsce. W 2018 r. Minister Finansów przedłużył ważność licencji na kolejne 6 lat, obecnie ma ona numer PS4.6831.22.2017. Warto też wspomnieć, że spółka należy do większej grupy „Fortuna Entertainment Group”, która zajmuje silną pozycję na środkowoeuropejskim rynku zakładów bukmacherskich (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Ponadto akcje Fortuna już od 2010 r. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Fortuna – opinie i podsumowanie

Rzadko się to zdarza w trakcie naszych analiz, jednak trzeba przyznać, że oferta bukmachera Fortuna jest wyjątkowo dobra i po prostu profesjonalna. Sama oferta zakładów pre-match i live jest bardzo szeroka i urozmaicona, a kursy na wydarzenia sportowe są z reguły wysokie, często nawet najwyższe w Polsce. Ponadto oferta promocyjna jest przygotowywana z myślą o zadowoleniu nowych graczy w serwisie Fortuna (kod promocyjny i bonus powitalny) oraz stałych graczy (bonusy dostępne w ofercie na stałe, bonusy tymczasowe i program lojalnościowy Fortuna Klub Plus). Poza tym zakłady zawierać można zarówno na świetnej stronie internetowej, bardzo sprawnej aplikacji mobilnej, jak i w punktach naziemnych, które znajdują się na terenie całego kraju. Wyliczając wszystkie zalety bukmachera, trzeba jeszcze zauważyć, że nie osiada on na laurach i stale udoskonala swoją ofertę, wprowadzając nowoczesne rozwiązania, takie jak transmisje meczów na żywo, wspomnianą aplikację mobilną czy choćby opcję Cash-out.

 

 

20 zł na start
Zakład Bez Ryzyka 100 zł
podwojenie wpłaty do 1.000 zł